Powerboat

powerboatDáváte-li přednost motorovým člunům před plachetnicemi, můžete získat licence RYA Day Skipper až Yachtmaster pro motorové čluny.

Anebo pokud již máte některou z uvedených licencí na plachetnici a chcete se seznámit s obsluhou motoráku, bude pro vás vhodný kurz RYA Powerboat 1 či 2 a vyšší (Intermediate, Advanced – bližší info na vyžádání).

Powerboat 1

Tento kurz je úvodem do obsluhy motorového člunu, od složení z přívěsu, přes běžnou obsluhu, až po zacházení s bezpečnostní výbavou. Po kurzu budete schopni vést motorový člun pod supervizí.

Požadavky před kurzem: nejsou

Délka kurzu: 1 den

Minimální požadovaný věk: 8 let (děti ve věku 8-11 let skládání člunu z přívěsu jen přihlížejí; absolventi pod 16 let věku dostanou omezený certifikát)

Powerboat 2

Tento kurz se zaměřuje na vedení člunu v nízkých rychlostech kolem objektů, manévr „man overboard“, úvod do jízdy ve skluzu, seznámení s pravidly pro předcházení srážkám na moři. Lze jej absolvovat ve vnitrozemských či příbřežních vodách a certifikát pak bude patřičně označen. Obsahem kurzu je složení a naložení lodi, obsluha za plavby, úvaz na bóji, kotvení, odrážení a přistávání, MOB. Po kurzu budete schopni samostatně vést motorový člun za příhodných povětrnostních podmínek a s vědomím mezí co se týče dovedností vlastních i posádky.

Požadavky před kurzem: nejsou, může ho předcházet Powerboat 1

Délka kurzu: 2 dny

Minimální požadovaný věk: 12 let (absolventi pod 16 let věku dostanou omezený certifikát)

Cena: 199 GBP