Praktické info

Platba: Nyní se platí převodem přímo do skotské banky. Pro zjednodušení celého procesu jsme zprovoznili platební bránu Worldpay pro platby kartou. Po provedení rezervace mejlem vám pošleme samostatný email obsahující platební link, na který kliknete a dále postupujete jako v eshopu. Pokud provádíte rezervaci zde online, platbu provedete tak, že se z mejlu, který vám potvrdí rezervaci, přihlásíte do správy své rezervace a dole na stránce kliknete na „make online payment“.

Místo: Pluje se z Largsu, pohybovat se budeme mezi Loch long až Loch Fyne a ostrovy Bute a Arran, každou noc jiné kotviště, také budou noční plavby.

S sebou: spacák, více vrstev sportovního oblečení, 2x průkazová fotka a kdo má, tak jachtařskou knížku nebo seznam plaveb.

Oblečení: Pokud jezdíte jachtit do míst, kde stačí jen plavky, a nemáte jachtařský ohoz, není problém zapůjčit – v kanceláři si můžete vybrat svoji velikost bundy, kalhot i holin, nebo třeba jenom ten kus oděvu, který vám chybí. Zájem odklikněte v rezervačním formuláři, za jeden kus se platí 3 libříky na den.

Nástup na kurz: Začíná se vždy v neděli v 17:00 a končí v pátek v 17:00. Kurzy VHF probíhají předem online, přezkoušení pak průběhu kurzu jachtingu. Kurz údržby lodních motorů navazuje v sobotu před nebo po kurzu jachtingu. Kurz na motoráky (Powerboat 1+2) navazuje oba víkendové dny před nebo po plavbě (so+ne).

Doprava: Buďto nízkonákladový let do Glasgow (Jet2) či Edinburghu (Easyjet), nebo velké auto pro všechny, pokud chcete cestou trochu kouknout po Skotsku, prohnat Lochnessku, obdivit zdejší fantastickou přírodu a tak…

Ubytování a výlety: Pokud vám nevychází rozumný let přímo na den začátku/konce kurzu, není problém přespat u nás v Largsu na lodi (stačí zaškrtnout v rezervačním formuláři): Jsme schopní nabídnout dopravu autem (příspěvek na benzín), pokud máte náladu vyrazit ještě dál po skotské divočině a prozkoumat zdejší čarovnou přírodu, osamělé hory a členité lochy, ochutnat vzorky z pálenic nebo si prostě dopřát volno 🙂

Vyzvednutí z letiště a doprava do Largsu – tady jsou příspěvky na benzín, ať víte, na čem jste:
Glasgow Airport – Central Station: 5 GBP
Edinburgh Airport – Glasgow: přímo zpřed letiště jede Citylink za 11 GBP, levnější je koupit rovnou zpáteční lístek
Glasgow – Largs: vlakem z Glasgow Central Station za 6 GBP

Učební materiály a předchozí příprava: Potřebné materiály jsou uvedeny v popisu jednotlivých úrovní kurzů. V shopu tady na webíku je možné objednat příručku RYA Day Skipper Theory za 11 liber i další publikace, zkušební karty a navigační pomůcky. Pozor – v češtině vyšel jen DaySkipper Practical, neplést!  Dále je k dispozici v angličtině bichle The Complete Yachtmaster, kde je veškerá teorie (stejná pro všechny úrovně od Coastal Skippera dál). Připravujeme vlastní příručku v češtině, těšte se na ni na jaře 🙂