Praktické info

Platba: Nyní se platí převodem přímo do skotské banky. Pro zjednodušení celého procesu jsme zprovoznili platební bránu Worldpay pro platby kartou. Po provedení rezervace mejlem vám pošleme samostatný email obsahující platební link, na který kliknete a dále postupujete jako v eshopu. 

Místo: Kurzy vyplouvají se z Largs Marina, pohybovat se budeme mezi Loch long až Loch Fyne a ostrovy Bute a Arran, každou noc jiné kotviště, také budou noční plavby. Poznávačky a experience building mohou mít jiné místo nalodění, které je ovšem vždy rozumně dostupné z letiště.

S sebou: spacák, více vrstev sportovního oblečení, 2x průkazová fotka a kdo má, tak jachtařskou knížku nebo seznam plaveb.

Oblečení: Pokud jezdíte jachtit do míst, kde stačí jen plavky, a nemáte jachtařský ohoz, není problém zapůjčit – v kanceláři si můžete vybrat svoji velikost bundy, kalhot i holin, nebo třeba jenom ten kus oděvu, který vám chybí. Platí se 3 libříky na den.

Nástup na kurz: Začíná se vždy v neděli v 18:30 a končí v pátek v 17:00 v Largs Marina. Kurzy VHF probíhají předem online, přezkoušení pak průběhu kurzu jachtingu. Kurz údržby lodních motorů navazuje v sobotu před nebo po kurzu jachtingu. Kurz na motoráky (Powerboat 1+2) navazuje oba víkendové dny před nebo po plavbě (so+ne).

Doprava: Buďto nízkonákladový let do Glasgow (Jet2) či Edinburghu (Easyjet), nebo velké auto pro všechny, pokud chcete cestou trochu kouknout po Skotsku, prohnat Lochnessku, obdivit zdejší fantastickou přírodu a tak…

Ubytování a výlety: Pokud vám nevychází rozumný let přímo na den začátku/konce kurzu, není problém přespat u nás v Largsu na lodi (stačí zaškrtnout v rezervačním formuláři): Jsme schopní nabídnout dopravu autem (příspěvek na benzín), pokud máte náladu vyrazit ještě dál po skotské divočině a prozkoumat zdejší čarovnou přírodu, osamělé hory a členité lochy, ochutnat vzorky z pálenic nebo si prostě dopřát volno 🙂

Učební materiály a předchozí příprava: Potřebné materiály jsou uvedeny v popisu jednotlivých úrovní kurzů. V shopu tady na webíku je možné objednat příručku RYA Day Skipper -Shorebased Notes za 11 liber i další publikace, zkušební karty a navigační pomůcky. Pozor – v češtině vyšel jen DaySkipper Practical, neplést!  Dále je k dispozici v angličtině bichle The Complete Yachtmaster, kde je veškerá teorie (stejná pro všechny úrovně od Coastal Skippera dál). Připravujeme vlastní příručku v češtině, těšte se na ni na jaře 🙂