RYA kurzy

Kurzy prestižní britské Royal Yachting Association se dlouhodobě pokládají za nejkvalitnější jachtařskou kvalifikaci, což potvrdil i výzkum agentury Seamaster Yachting.

Připravili jsme ve spolupráci s jednou z nejúspěšnějších jachtařských škol na západním pobřeží Skotska následující kurzy RYA v přílivových vodách s česky mluvícími instruktory:

Doplňkově k jachtařskému kurzu lze zároveň získat další licence:

  • RYA VHF kurz včetně DSC
  • kurz údržby lodních motorů RYA Diesel Marine Engine
  • na požádání jsme schopni zajistit také právní minimum PPR (základy právních předpisů nutné pro komerční doložku). Pouze v anglickém jazyce.
  • ISAF Sea Survival pro ty, kdo nechtějí vidět záchranný ostrůvek a světlice poprvé až ve chvíli, kdy je budou opravdu potřebovat 🙂

Všechny RYA licence mají doživotní platnost a nemusejí se obnovovat. Jsou světově uznávaným dokladem o úrovni jachtařské kvalifikace. Dotazem na ústředí RYA jsme ověřili, že nevědí o charterové společnosti či pojišťovně, která by je odmítla uznat.

Kurzy probíhají zpravidla na jachtě Elan 43 (Stormwind), výjimečně při menším počtu účastníků na Bavarii 37 (Kitmar) – popis viz sekce charter .

Stormwind je loď, která se využívá pouze na kurzy a tréninkové plavby pod vedením zkušeného kapitána, nepůjčuje se na bareboat charter, tudíž se na ní provádí kontinuální údržba pro dosažení co nejvyšší kvality a splňuje ty nejpřísnější bezpečnostní předpisy.

Typ: Elan 43
Délka: 43 ft
Lůžek: 6

Informace o dopravě, možnostech ubytování před či po kurzu, co s sebou atd. se nacházejí v sekci Praktické info.