Online RYA kurz VHF s DSC

£ 89,00

Doplňkový kurz RYA probíhá online a po složení zkoušky (již osobně před instruktorem) získáváte doživotně platnou licenci na VHF s DSC.

Popis produktu

Kurz obsahuje klasické hlasové volání i digitální vysílání DSC – vysílačky s DSC jsou dneska už povinně na všech charterových lodích, ale naše zkouška na ČTÚ to zatím nezohledňuje a nezahrnuje. Tato britská licence se navíc na rozdíl od české nemusí obnovovat, platí doživotně.

Kurz probíhá online, všechno je celkem přehledně vysvětleno a zkouší se to na interaktivním modelu vysílačky. Na konci je testík, na který máte 3 pokusy – započítává se ten nejlepší a je třeba to udělat na 80 procent ze sta. Následně během plavby ve Skotsku to instruktor ještě natrénuje s posádkou v rámci jachtařského kurzu.

Zkouška se dělá praktická, zkoušený dostává 6 situací, které si může předem připravit a pak se odvysílají se zkoušejícím.

Online kurz včetně učebnice stojí 89 liber, Přezkoušení se platí zvlášť na místě přímo asociaci RYA (60 GBP), v této částce je vystavení a zaslání průkazu i všech dalších případných kopií po ztrátě. Cena zkoušky není zde v ceně online kurzu.

Pokud si objednáte online kurz, obdržíte po zaplacení uživatelské jméno a heslo k přihlášení do aplikace a token na elektronickou učebnici zdarma.